Strój do tenisa

Strój do tenisa to już bardziej indywidualna sprawa. Każdy amator gra w tym, w czym czuje się najlepiej. Jednak wygoda, a bezpieczeństwo i ochrona przed kontuzjami nie zawsze idą w parze. Najważniejszym elementem stroju do tenisa są buty. Powinny być nie tylko wygodne, ale i bezpieczne.

Wiadomo, że podczas gry w tenisa praca nóg jest niezwykle intensywna, a w szczególności praca stóp. Muszą być one odpowiednio zabezpieczone i usztywnione w kostkach, aby podczas poślizgu stawy nie naciągały się zbyt mocno i gwałtownie. Podeszwa butów powinna mieć dobrą przyczepność, z drugiej jednak strony nie mogą to być piłkarskie korki. Po pierwsze, że tak agresywnym bieżnikiem zniszczymy nawierzchnię kortu, po drugie naprężenia na stawach podczas gwałtownych manewrów będą zbyt silne.

Jeśli chodzi o strój, warto założyć coś co nie będzie krępować ruchów. Luźny t-shirt i spodenki są najlepszym wyborem. Jeśli chodzi o materiał, najlepiej jeśli będzie to tkanina oddychająca i nie przyklejająca się do ciała. Dobrym dodatkiem jest specjalna frotka na nadgarstek do ocierania potu z czoła.