Rakieta do tenisa

Obecnie na rynku jest dostępnych mnóstwo najróżniejszych modeli rakiet tenisowych w najróżniejszych rozmiarach, najróżniejszych firm w zróżnicowanych cenach. W lepszych sklepach można kupić sprzęt używany zarówno przez zawodowych graczy światowego formatu, jak i sprzęt dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem. Ceny również są bardzo zróżnicowane: od 150 złotych za podstawowy model do nawet 1500 za modele najwyższej klasy.

Ostatnio na rynku kilka firm zdobyło znaczącą przewagę i szacunek u swoich odbiorców. Takie firmy jak Head, Wilson czy Prince to światowa czołówka sprzętu tenisowego, a ich produkty to zawsze najwyższa jakość. Dla początkujących tenisistów najlepszą inwestycją będą rakiety dobrych firm w cenie od 300 do 500 złotych. Nie jest to wydatek tani, ale z pewnością będzie to dobra inwestycja na kilka lat gry. Kupując rakietę warto zwrócić uwagę na to, aby jej ciężar nie przekraczał 280 gram.

Jeśli mamy słabe i wrażliwe nadgarstki możemy zainteresować się rakietą, która posiada amortyzację. Ogranicza ona drgania wywołane uderzeniem jedynie do obrębu rakiety i nie przenosi ich na uchwyt. Jeśli o uchwycie mowa, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór wielkości uchwytu do naszej dłoni. Zbyt duży lub zbyt mały uchwyt znacznie utrudni grę, a w skrajnych wypadkach może doprowadzić do kontuzji. Prawidłowy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się palec wskazujący drugiej ręki.