Płyty dachowe w konstrukcji i wykończeniach dachów różnego rodzaju.

Dach to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy punkt każdego budynku. To on zapewnia schronienie wszystkim ludziom, ponieważ zabezpiecza przed chłodem i opadami. Nic dziwnego, że jego konstrukcja jest tak skomplikowana i zawsze musi być wykonana z należytą precyzją. Używane do tego płyty dachowe powinny przejść najważniejsze testy jakości tak, by ekipa budowlana miała pewność, że korzysta ze sprawdzonych, najlepszych produktów. To zapewni nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownikom danej nieruchomości.

Każda płyta warstwowa powinna zostać indywidualnie dobrana do potrzeb określonej budowli. To, jaki będzie jej typ zależy nie tylko od woli zleceniodawcy, ale też od rodzaju dachu i warunków pogodowych. Jedną z ciekawszych form dachu jest dach mansardowy. Jego konstrukcja jest atrakcyjna wizualnie, a do tego pozostaje bezpieczna i funkcjonalna. Składający się z czterech połaci, w tym dwóch o innym nachyleniu dach nadaje się do wykończenia budynków mieszkalnych i użytkowych. Dzięki niestandardowym parametrom, może być wspaniale zdobiony z zewnątrz poprzez odgrodzenie konkretnych partii gzymsami. Jego ogromną zaletą odczuwaną w trakcie eksploatacji nieruchomości jest fakt, że częściej można tu zagospodarować poddasze. Brak mocnych nachyleń pozwala wykorzystać je niemal w stu procentach. W tym przypadku, potrzebne są z reguły płyty obornickie służące do wykończenia dachu.

Używane do konstrukcji dachu dachówki ceramiczne lub cementowe muszą być izolowane przez płyty styropianowe. Odpowiadają one za ocieplenie go i wyciszenie. Jest to ważne, by zimno z zewnątrz nie przepływało przez dach do pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Bardzo rzadko wykorzystuje się dach mansardowy, jeśli budujemy konstrukcje stalowe. Najczęściej hale z płyt i pawilony z płyt mają klasyczny, płaski dach.